| Form factor: | M.2 |
|---|---|
| M.2 Format: | S42 |
| Type : | 3ME3 |
| Capacity: | 64GB |
| Interface: | SATA |
| Flash Type: | MLC |
| Temperature: | 0 to +70 °C |
| No. Of Channels: | 2 |
| Read (MB/s): | 220 |
| Write (MB/s): | 80 |
| Flash Manufacturer: | Kioxia |
| Form factor: | M.2 |
|---|---|
| M.2 Format: | S42 |
| Type : | 3ME3 |
| Capacity: | 64GB |
| Interface: | SATA |
| Flash Type: | MLC |
| Temperature: | 0 to +70 °C |
| No. Of Channels: | 2 |
| Read (MB/s): | 220 |
| Write (MB/s): | 80 |
| Flash Manufacturer: | Kioxia |