| Display Class: | TFT |
|---|---|
| Display Sub-Class: | Standard TFT |
| Size: | 2.8 in |
| Resolution: | 240×320 px |
| Data Interface: | MCU |
| Dimensions: | 50 x 69.2mm |
| Panel Type: | 6H |
| Brightness: | 350 cd/m2 |
| Viewable Area: | 44.8×63.1 |
| Temperature: | -20 to +70°C |
| MCU: | 1 |
| Touch Function: | RTP |
| Display Class: | TFT |
|---|---|
| Display Sub-Class: | Standard TFT |
| Size: | 2.8 in |
| Resolution: | 240×320 px |
| Data Interface: | MCU |
| Dimensions: | 50 x 69.2mm |
| Panel Type: | 6H |
| Brightness: | 350 cd/m2 |
| Viewable Area: | 44.8×63.1 |
| Temperature: | -20 to +70°C |
| MCU: | 1 |
| Touch Function: | RTP |