FN9280-2-06
Schaffner*FN 9280-2-06 IEC Power Entry Module, Single Stage Filter 250VAC
Manufacturer Item No.:
812336-SF
Item number:
FN 9280-2-06
from 1 pieces
45,52 € / 1 pieces
from 5 pieces
35,02 € / 1 pieces
from 10 pieces
30,35 € / 1 pieces
from 40 pieces
22,76 € / 1 pieces
from 200 pieces
22,08 € / 1 pieces
from 400 pieces
21,39 € / 1 pieces
from 800 pieces
20,71 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9280 |
|---|---|
| Application Type: | (Portable) electronic equipment and Test & Measurement |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 2 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 102 g |
| Gross weight: | 183 g |