FN9266-2-06
Schaffner*FN 9266-2-06 IEC Inlet HP Filter with Dual Pole Switch 250VAC, 2A, Faston
Manufacturer Item No.:
819971-SF
Item number:
FN 9266-2-06
from 60 pieces
12,23 € / 1 pieces
from 300 pieces
11,86 € / 1 pieces
from 600 pieces
11,50 € / 1 pieces
from 1200 pieces
11,13 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9266 |
|---|---|
| Application Type: | (Portable) electronic equipment and Test & Measurement |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 2 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 66.3 x 46.5 x 35.5 mm |
| Net weight: | 62 g |
| Gross weight: | 79 g |