FN9244S1R-3-06
Schaffner*FN 9244S1R-3-06 IEC Inlet EP Filter 250VAC, 3A, R, Faston, Snap-in
Manufacturer Item No.:
804098-SF
Item number:
FN 9244S1R-3-06
from 120 pieces
4,67 € / 1 pieces
from 600 pieces
4,53 € / 1 pieces
from 1200 pieces
4,39 € / 1 pieces
from 2400 pieces
4,25 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9244 |
|---|---|
| Application Type: | (Portable) electronic equipment and Test & Measurement |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 3 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | yes |
| Net weight: | 38 g |
| Gross weight: | 42 g |