FN9244EB-10-06
Schaffner*FN 9244EB-10-06 IEC Inlet EP Filter 250VAC, 10A, <5uA, Faston, Ear
Manufacturer Item No.:
804111-SF
Item number:
FN 9244EB-10-06
from 120 pieces
7,11 € / 1 pieces
from 600 pieces
6,90 € / 1 pieces
from 1200 pieces
6,68 € / 1 pieces
from 2400 pieces
6,47 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN9244 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | yes |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 46 g |
| Gross weight: | 51 g |