FN350-8-29
Schaffner*FN 350-8-29 Single Phase Chassis Filter 250VAC, 8A, STB Termin
Manufacturer Item No.:
800468-SF
Item number:
FN 350-8-29
from 1 pieces
169,80 € / 1 pieces
from 5 pieces
130,62 € / 1 pieces
from 10 pieces
84,90 € / 1 pieces
from 50 pieces
82,35 € / 1 pieces
from 100 pieces
79,81 € / 1 pieces
from 200 pieces
77,26 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN350 |
|---|---|
| Application Type: | Motor drives |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 870 g |
| Gross weight: | 1045 g |