FN350-20-29
Schaffner*FN 350-20-29 Single Phase Chassis Filter 250VAC, 20A, STB Termi
Manufacturer Item No.:
800470-SF
Item number:
FN 350-20-29
from 1 pieces
203,76 € / 1 pieces
from 5 pieces
156,74 € / 1 pieces
from 10 pieces
101,88 € / 1 pieces
from 50 pieces
98,82 € / 1 pieces
from 100 pieces
95,77 € / 1 pieces
from 200 pieces
92,71 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN350 |
|---|---|
| Application Type: | Motor drives |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 1000 g |
| Gross weight: | 1132 g |