FN343-6-05
Schaffner*FN 343-6-05 Single Phase Chassis Filter with Earth Line Choke
Manufacturer Item No.:
800095-SF
Item number:
FN 343-6-05
from 1 pieces
76,96 € / 1 pieces
from 5 pieces
59,20 € / 1 pieces
from 10 pieces
51,31 € / 1 pieces
from 32 pieces
38,48 € / 1 pieces
from 200 pieces
37,33 € / 1 pieces
from 400 pieces
36,17 € / 1 pieces
from 800 pieces
35,02 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN343 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 6 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | yes |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 88 x 70 x 30.3 mm |
| Net weight: | 160 g |
| Gross weight: | 206 g |