FN332Z-10-05
Schaffner*FN 332Z-10-05 Single Phase Compact Chassis Filter 250VAC, 10A, S
Manufacturer Item No.:
800168-SF
Item number:
FN 332Z-10-05
from 60 pieces
19,79 € / 1 pieces
from 300 pieces
19,20 € / 1 pieces
from 600 pieces
18,60 € / 1 pieces
from 1200 pieces
18,01 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN332 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 70 g |
| Gross weight: | 83 g |