FN3280H-36-33
Schaffner*FN 3280H-36-33 3 Phase & Neutral Filter 520VAC, 36A, High Perform
Manufacturer Item No.:
801869-SF
Item number:
FN 3280H-36-33
from 1 pieces
436,28 € / 1 pieces
from 6 pieces
218,14 € / 1 pieces
from 30 pieces
211,60 € / 1 pieces
from 60 pieces
205,05 € / 1 pieces
from 120 pieces
198,51 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3280H |
|---|---|
| Application Type: | Industrial epuipment and Renewable Energy applications |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 36 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 180 x 153 x 115 mm |
| Net weight: | 1560 g |
| Gross weight: | 1917 g |