FN2580-5-07
Schaffner*FN 2580-5-07 Single Phase Chassis Mount Filter 350VAC, 5A, High Differential Mode Perf., Wire
Manufacturer Item No.:
821038-SF
Item number:
FN 2580-5-07
from 60 pieces
21,75 € / 1 pieces
from 300 pieces
21,09 € / 1 pieces
from 600 pieces
20,44 € / 1 pieces
from 1200 pieces
19,79 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2580 |
|---|---|
| Application Type: | Lighting Applications |
| Voltage: | 350 VAC |
| Current: | 5 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 71.5 x 47.1 x 29.8 mm |
| Net weight: | 140 g |
| Gross weight: | 168 g |