FN2410H-8-44
Schaffner*FN 2410H-8-44 Single Phase Chassis Mount Filter 520VAC, 8A, STB
Manufacturer Item No.:
806175-SF
Item number:
FN 2410H-8-44
from 20 pieces
56,30 € / 1 pieces
from 100 pieces
54,61 € / 1 pieces
from 200 pieces
52,92 € / 1 pieces
from 400 pieces
51,23 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2410 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and industrial Equipment |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 8 A |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 152 x 93 x 62 mm |
| Net weight: | 465 g |
| Gross weight: | 720 g |