FN2211-2300-99-C30-R55
Schaffner*FN 2211-2300-99-C30 DC Busbar Filter 1000VDC, 2300A, 10uF, 1MO
Manufacturer Item No.:
814985-SF
Item number:
FN 2211-2300-99-C30
from 1 pieces
1.519,89 € / 1 pieces
from 5 pieces
1.474,29 € / 1 pieces
from 10 pieces
1.428,70 € / 1 pieces
from 20 pieces
1.383,10 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2211 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, battery storage and DC Charger |
| Voltage: | 1000 VDC |
| Current: | 2300 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 495 x 210 x 230 mm |
| Net weight: | 18100 g |
| Gross weight: | 19910 g |