FN2090Z-10-06
Schaffner*FN 2090Z-10-06 mit Überspannungschutz Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 10A, 2-S
Manufacturer Item No.:
802962-SF
Item number:
FN 2090Z-10-06
from 20 pieces
32,77 € / 1 pieces
from 100 pieces
31,79 € / 1 pieces
from 200 pieces
30,80 € / 1 pieces
from 400 pieces
29,82 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2090 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical, electronic and industrial equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 113.5 x 57.5 x 45.4 mm |
| Net weight: | 448 g |
| Gross weight: | 566 g |