FN2090B-12-06
Schaffner*FN 2090B-12-06 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 12A, 2-S
Manufacturer Item No.:
802515-SF
Item number:
FN 2090B-12-06
from 20 pieces
34,03 € / 1 pieces
from 100 pieces
33,01 € / 1 pieces
from 200 pieces
31,99 € / 1 pieces
from 400 pieces
30,97 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2090 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 12 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 113.5 x 57.5 x 45.4 mm |
| Net weight: | 391 g |
| Gross weight: | 430 g |