FN2080-10-07
Schaffner*FN 2080-10-07 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 10A, 2-S
Manufacturer Item No.:
800633-SF
Item number:
FN 2080-10-07
from 20 pieces
47,76 € / 1 pieces
from 100 pieces
46,33 € / 1 pieces
from 200 pieces
44,89 € / 1 pieces
from 400 pieces
43,46 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2080 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical, electronic, industrial and lighting equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 156 x 57.5 x 45.4 mm |
| Net weight: | 640 g |
| Gross weight: | 732 g |