FN2060B-1-06
Schaffner*FN 2060B-1-06 * 294-489 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 1A, 2-St
Manufacturer Item No.:
800942-SF
Item number:
FN 2060B-1-06
from 50 pieces
14,84 € / 1 pieces
from 250 pieces
14,39 € / 1 pieces
from 500 pieces
13,95 € / 1 pieces
from 1000 pieces
13,50 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2060 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 1 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 73.6 x 46.6 x 29 mm |
| Net weight: | 102 g |
| Gross weight: | 122 g |