FN2030Z-10-06
Schaffner *FN 2030Z-10-06 Single Phase Chassis Mount HP Filter 250VAC, 10A,
Manufacturer Item No.:
802963-SF
Item number:
FN 2030Z-10-06
from 50 pieces
18,62 € / 1 pieces
from 250 pieces
18,06 € / 1 pieces
from 500 pieces
17,50 € / 1 pieces
from 1000 pieces
16,94 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2030 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 97.9 x 54 x 30.3 mm |
| Net weight: | 226 g |
| Gross weight: | 263 g |