FN2030BZ-30-08
Schaffner*FN 2030BZ-30-08 Single Phase Chassis Mount HP Filter 250VAC, 20A,
Manufacturer Item No.:
804004-SF
Item number:
FN 2030BZ-30-08
from 20 pieces
44,08 € / 1 pieces
from 100 pieces
42,76 € / 1 pieces
from 200 pieces
41,44 € / 1 pieces
from 400 pieces
40,11 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2030 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | yes |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 85 x 54 x 40.3 mm |
| Net weight: | 326 g |
| Gross weight: | 400 g |