FN2020B-20-06
Schaffner*FN 2020B-20-06 Single Phase Chassis Mount AP Filter 250VAC, 20A,
Manufacturer Item No.:
800829-SF
Item number:
FN 2020B-20-06
from 30 pieces
19,80 € / 1 pieces
from 200 pieces
19,21 € / 1 pieces
from 400 pieces
18,61 € / 1 pieces
from 800 pieces
18,02 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2020 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 97.9 x 54 x 30.3 mm |
| Net weight: | 210 g |
| Gross weight: | 243 g |