FN2020A-30-08
Schaffner*FN 2020A-30-08 Single Phase Chassis Mount AP Filter 250VAC, 30A,
Manufacturer Item No.:
800901-SF
Item number:
FN 2020A-30-08
from 20 pieces
35,79 € / 1 pieces
from 100 pieces
34,72 € / 1 pieces
from 200 pieces
33,64 € / 1 pieces
from 400 pieces
32,57 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2020 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 30 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 126.4 x 57.5 x 45 mm |
| Net weight: | 470 g |
| Gross weight: | 517 g |