FN2010B-6-06
Schaffner*FN 2010B-6-06 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 6A, Fast
Manufacturer Item No.:
800907-SF
Item number:
FN 2010B-6-06
from 60 pieces
10,33 € / 1 pieces
from 300 pieces
10,02 € / 1 pieces
from 600 pieces
9,71 € / 1 pieces
from 1200 pieces
9,40 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2010 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 6 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 64 x 35 x 24.3 mm |
| Net weight: | 65 g |
| Gross weight: | 82 g |