| Display Class: | TFT |
|---|---|
| Display Sub-Class: | HDMI TFT |
| Size: | 4.3 in |
| Resolution: | 480×272 px |
| Data Interface: | HDMI |
| Dimensions: | 105.5 x 84.2mm |
| Panel Type: | IPS |
| Brightness: | 800 cd/m2 |
| Viewable Area: | 96.24×54.66 |
| Temperature: | -20 to +70°C |
| HDMI: | 1 |
| Touch Function: | PCAP |