T598D337M006ATE040
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*330µF/6,3V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T598D337M006ATE040
Item number:
T598D337M006ATE040+
from 500 pieces
610,30 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
566,70 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
528,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
495,90 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T598 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 330µF |
| ESR Value: | 40 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |