T545X337K016ATE025
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*330µF/16V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T545X337K016ATE025
Item number:
T545X337K016ATE025+
from 500 pieces
5.190,50 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
4.819,70 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
4.498,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
4.217,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T545 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 330µF |
| ESR Value: | 25 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |