T530D477M2R5ATE006
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*470µF/2,5V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T530D477M2R5ATE006
Item number:
T530D477M2R5ATE006+
from 500 pieces
4.310,80 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
4.002,90 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
3.736,00 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
3.502,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T530 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 2.5 V |
| Capacity Value: | 470µF |
| ESR Value: | 6 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |