T521X106M063AHE050
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*10µF/63V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T521X106M063AHE050
Item number:
T521X106M063AHE050
from 500 pieces
3.341,40 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
3.102,70 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
2.895,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
2.714,90 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T521 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 63 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| ESR Value: | 50 mOhms |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |