T520V107M006ATE009
KEMET*Tan-Cap SMD/Size V*100µF/6,3V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T520V107M006ATE009
Item number:
T520V107M006ATE009+
from 1000 pieces
from 5000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T520 |
|---|---|
| Size: | V |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| ESR Value: | 9 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 1.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |