T495X108K004ATE090
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*1000µF/4V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T495X108K004ATE090
Item number:
T495X108K004ATE090+
from 500 pieces
4.266,80 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
3.962,00 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
3.697,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
3.466,80 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T495 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 4 V |
| Capacity Value: | 1000µF |
| ESR Value: | 90 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |