T495E107K020ATE060
KEMET*Tan-Cap SMD/Size E*100µF/20V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T495E107K020ATE060
Item number:
T495E107K020ATE060
Orderable, delivery time on request
plus Shipping and VAT
not_available_orderable_empty_shipping
Add to Favorites
Series:T495
Size:E
Tolerance Value:±10%
Voltage:20 V
Capacity Value:100µF
ESR Value:60 mOhms
Termination:100% Matte tin (Sn)-plated
Dimensions:7.3 x 6.0 x 3.6 mm
Reel Size:7 in