T495E107K020ATE060
KEMET*Tan-Cap SMD/Size E*100µF/20V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T495E107K020ATE060
Item number:
T495E107K020ATE060
from 500 pieces
from 2500 pieces
from 5000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T495 |
|---|---|
| Size: | E |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| ESR Value: | 60 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 6.0 x 3.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |