T495C107K006ATE075
KEMET*Tan-Cap SMD/Size C*100µF/6,3V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T495C107K006ATE075
Item number:
T495C107K006ATE075+
from 500 pieces
572,80 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
531,90 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
496,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
465,40 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T495 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| ESR Value: | 75 mOhms |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| Low ESR: | Ja |