T494B336M006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*33µF/6,3V*±20%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T494B336M006AT
Item number:
T494B336M006AT+
from 500 pieces
491,40 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
456,30 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
425,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
399,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T494 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 33µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |