T494B107K006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*100µF/6,3V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T494B107K006AT
Item number:
T494B107K006AT+
from 2000 pieces
878,60 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
815,90 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
761,50 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
713,90 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T494 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |