T494A475K016AH
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*4,7µF/16V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T494A475K016AH
Item number:
T494A475K016AH
from 2000 pieces
360,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
335,10 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
312,80 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
293,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T494 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 4,7µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |