T494A106K016AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*10µF/16V*±10%*LOW ESR
Manufacturer Item No.:
T494A106K016AT
Item number:
T494A106K016AT+
from 2000 pieces
467,10 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
433,70 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
404,80 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
379,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T494 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |