T493X107K016BC6220
KEMET*Tan-Cap SMD/Size X*100µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T493X107K016BC6220
Item number:
T493X107K016BC6220
from 500 pieces
8.500,00 € / 1000 pieces
from 2000 pieces
8.400,00 € / 1000 pieces
from 3000 pieces
8.300,00 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
8.200,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T493 |
|---|---|
| Size: | X |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| Termination: | #N/A |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 4.0 mm |
| Reel Size: | 7 in |