T493C106K016CH6420
KEMET*Tan-Cap SMD/Size C*10µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T493C106K016CH6420
Item number:
T493C106K016CH6420
from 500 pieces
13.500,00 € / 1000 pieces
from 1000 pieces
13.000,00 € / 1000 pieces
from 2000 pieces
12.500,00 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
12.000,00 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
11.500,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T493 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |