T491T476M006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size T*47µF/6,3V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491T476M006AT
Item number:
T491T476M006AT+
from 2500 pieces
1.832,30 € / 1000 pieces
from 12500 pieces
1.701,40 € / 1000 pieces
from 25000 pieces
1.588,00 € / 1000 pieces
from 50000 pieces
1.488,80 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | T |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 47µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.1 mm |
| Reel Size: | 7 in |