T491T226M006AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size T*22µF/6,3V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491T226M006AT
Item number:
T491T226M006AT+
from 2500 pieces
588,90 € / 1000 pieces
from 12500 pieces
546,90 € / 1000 pieces
from 25000 pieces
510,40 € / 1000 pieces
from 50000 pieces
478,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | T |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 22µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.1 mm |
| Reel Size: | 7 in |