T491S225K016AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size S*2,2µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491S225K016AT
Item number:
T491S225K016AT+
from 2500 pieces
526,30 € / 1000 pieces
from 12500 pieces
488,70 € / 1000 pieces
from 25000 pieces
456,10 € / 1000 pieces
from 50000 pieces
427,60 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | S |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 2,2µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.1 mm |
| Reel Size: | 7 in |