T491E477K010AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size E*470µF/10V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491E477K010AT
Item number:
T491E477K010AT+
from 500 pieces
3.413,70 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
3.169,90 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
2.958,50 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
2.773,60 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | E |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 470µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 6.0 x 3.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |