T491E107K020AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size E*100µF/20V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491E107K020AT
Item number:
T491E107K020AT+
from 500 pieces
3.137,40 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
2.913,30 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
2.719,10 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
2.549,10 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | E |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 6.0 x 3.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |