T491D477M006AH
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*470µF/6,3V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491D477M006AH
Item number:
T491D477M006AH
from 500 pieces
2.084,00 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
1.935,10 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
1.806,10 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
1.693,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 470µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |