T491D476M016AT7280
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*47µF/16V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491D476M016AT7280
Item number:
T491D476M016AT7280+
from 2500 pieces
287,40 € / 1000 pieces
from 12500 pieces
266,90 € / 1000 pieces
from 25000 pieces
249,10 € / 1000 pieces
from 50000 pieces
233,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 47µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 13 in |