T491D106K035AH
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*10µF/35V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491D106K035AH
Item number:
T491D106K035AH
from 500 pieces
1.086,20 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
1.008,60 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
941,30 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
882,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 35 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | Standard solder coated (SnPb 5% Pb minimum) |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |