T491C686M006ATAUTO
KEMET*Tan-Cap SMD/Size C*68µF/6,3V*±20%*AEC-Q200
Manufacturer Item No.:
T491C686M006ATAUTO
Item number:
T491C686M006ATAUTO+
from 500 pieces
341,70 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
317,30 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
296,10 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
277,60 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 68µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| AEC-Q200: | Ja |