T491C107K010ATAUTO
KEMET*Tan-Cap SMD/Size C*100µF/10V*±10%*AEC-Q200
Manufacturer Item No.:
T491C107K010ATAUTO
Item number:
T491C107K010ATAUTO+
from 500 pieces
318,30 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
295,60 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
275,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
258,60 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 100µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| AEC-Q200: | Ja |