T491C106K016AG
KEMET*Tan-Cap SMD/Size C*10µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491C106K016AG
Item number:
T491C106K016AG+
from 500 pieces
2.213,50 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
2.055,40 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
1.918,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
1.798,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | Gold-plated (A, B, C, D, X only) |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |